+48 509 818 595 (24h/7)
Wykrywanie podsłuchów  +48 509 818 595 (24h/7)
urządzenia podsłuchowe

Urządzenia podsłuchowe

Jak wiadomo w naszym kraju jednak nie tylko, bo przecież na całym świecie działa wiele firm szpiegowskich. Pomagają one ludziom w wykrywaniu przestępców czy po prostu sprawdzaniu na ile dana osoba jest wiarygodna. Takie firmy na tym zarabiają, jednak niezwykle ciekawe jest to z jakiego sprzętu do nagrywania mogą i są w stanie korzystać. W dzisiejszych czasach technologia jest bardzo rozwinięta, a co za tym idzie możemy sięgnąć w zasadzie po najnowszy sprzęt czy oprogramowanie szpiegowskie, który jest ogólnodostępny. Jeszcze jakiś czas temu było zupełnie inaczej, bo tego typu sprzęt widzieliśmy tylko w filmach, a jak się okazuje teraz można kupić go w wielu sklepach i co najważniejsze nie jest on wcale taki drogi. Urządzenia podsłuchowe w dzisiejszych czasach są niezwykle nowoczesne i o dużych możliwościach. Zatem powiedzmy sobie o tym jakie mogą one być i czym się charakteryzować.

Coraz mniejsze urządzenia podsłuchowe

Na początek jednak warto wspomnieć o tym, że wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularne stało się coś takiego jak miniaturyzacja, czyli proces, w którym wszystkie obiektywy czy urządzenia stały się coraz to mniejsze. W kontekście urządzeń podsłuchowych jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ teraz nawet to najbardziej zaawansowane i rozwinięte urządzenie potrafi być małe i wręcz niezauważalne co jest ogromnym plusem. Co więcej należy dodać, że za sprawą tego, iż taki sprzęt jest dzisiaj dostępny dla każdego w dół musiały pójść też ceny, a co za tym idzie jest on tańszy co jest kolejną zaletą. Zatem jaki sprzęt do podsłuchu jest stosowany w dzisiejszych czasach?

Jakie są urządzenia podsłuchowe?

Długopisy szpiegowskie

Co ciekawe są to w zasadzie przedmioty codziennego użytku takie jak długopisy czy aparaty. Właśnie długopisy są chyba najbardziej popularnym sprzętem, jeśli chodzi o nagrywanie. Takie długopisy mają wbudowaną kamerę – rejestruje ona nie tylko obraz i dźwięk, ale również może wykonywać zdjęcia. Wiele z nich umożliwia nam tworzenie filmów trwających nawet kilka godzin, jednak jest to zależne od ilości pamięci wbudowanej. Co najważniejsze wszystkie te funkcje są właściwie niezauważalne dla osoby z zewnątrz, a co za tym idzie ciężkie do wykrycia. Wygląda on jak zwyczajny długopis używany w biurze, dlatego jest to praktycznie niemożliwe, aby dana osoba domyśliła się, że jest to urządzenie podsłuchowe. Taki długopis możemy mieć już za niecałe 100 zł.

Kamery szpiegowskie

Kolejne urządzenie podsłuchowe na jakie warto zwrócić uwagę to minikamerka szpiegowska. Na wstępie warto dodać, że jesteśmy w stanie zarejestrować nią lepszej jakości obraz niż wspomnianym wcześniej długopisem. Jej cechą charakterystyczną jest to, że ma niewielkie rozmiary oraz mało waży. Dzięki temu jesteśmy w stanie zamontować ją praktycznie w każdym miejscu. Wiele modeli oferuje nam detektor ruchu, dzięki temu uruchamia się ona właśnie po wykryciu ruchu, a w wielu przypadkach może mieć to ogromne znaczenie. Takie kamery są nieco droższe od długopisów, jednak wciąż nie są to zbyt wygórowane ceny.

Okulary szpiegowskie

Teraz czas na coś bardziej klasycznego czy typowego, jednak na pewno wyglądającego jak rekwizyt z filmów, a konkretniej mowa tutaj o okularach przeciwsłonecznych z kamerą. Wiele modeli jest w stanie nagrywać nie tylko sam obraz, a także dźwięk, a nawet robić zdjęcia. Modele z nieco wyższej półki mają zdolność nagrywania nawet do kilku godzin na jednym ładowaniu co bez wątpienia jest sporą zaletą. Obiektyw zazwyczaj wbudowany jest w oprawki, a więc osoba z zewnątrz nie jest w stanie go zauważyć. Warto wspomnieć o tym, że jeśli ktoś zna się na takim sprzęcie to raczej bez większego problemu rozpozna jakiego typu są to okulary. Za tego typu sprzęt zazwyczaj musimy zapłacić ok. 200 zł co również nie jest zbyt wygórowaną ceną. Ten typ sprzętu ma jedną wadę – musimy używać go tylko w słoneczne dni, bo jeśli skorzystamy z niego w dzień bez słońca może to wzbudzić pewne podejrzenia, a przecież chyba nie taki jest w tym cel.

Jak widać urządzenia do podsłuchu w dzisiejszych czasach są niezwykle rozwinięte i dają nam spore możliwości. Trudno też samemu zabezpieczyć się przed tak zaawansowanymi urządzeniami.