+48 509 818 595 (24h/7)
Wykrywanie podsłuchów  +48 509 818 595 (24h/7)
jak wykryć podsłuch?

Jak wykryć podsłuch domowymi sposobami?

Czasami zdarza się tak, że jesteśmy podsłuchiwani. Może być to spowodowane różnymi rzeczami, a my nawet nie musimy o tym wiedzieć. W wielu przypadkach, a raczej najczęściej nawet o tym nie wiemy, bo przecież gdybyśmy sami o tym wiedzieli raczej sprawca podłożenia podsłuchu nie osiągnąłby oczekiwanych efektów. Jak zapewne wiadomo podsłuch raczej przez nikogo nie jest mile widziany i jeśli tylko dowiemy się o takiej sytuacji należy z tym walczyć. Jak się okazuje istnieją pewne domowe sposoby na wykrycie podsłuchu. Na początek warto dodać, że wykrycie podsłuchu domowymi sposobami nie będzie proste, ponieważ w wielu przypadkach problem z tym mają nawet profesjonalne firmy. Zatem jak to zrobić? Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia dotyczące podsłuchu powinniśmy w naszym domu poszukać zazwyczaj ukrytego urządzenia do podsłuchu. Gdyby nie było ono ukryte w zasadzie podsłuch nie miałby żadnego sensu, bo przecież każdy by od razu o tym wiedział.

Jak wykryć podsłuch samemu?

Pierwszym ze sposobów jest zatem po prostu znalezienie w naszym domu odpowiedniego urządzenia. Nie będzie to proste, ponieważ praktycznie zawsze jest ono bardzo małe. Warto wiedzieć o tym, że takie urządzenie najczęściej składa się z dwóch części, a są to nadajnik radiowy oraz podłączony do niego mikrofon. Działa na zasadzie radiowej transmisji dźwięków, a co za tym idzie ten, kto podkłada podsłuch, ma możliwość prowadzenia podsłuchu na żywo nawet z dużej odległości. W wielu przypadkach na takich urządzeniach rejestrowany jest również obraz co sprawia, że wszystko jest bardziej dokładne. Warto wiedzieć o tym, że takie urządzenie da się ukryć praktycznie w każdym możliwym miejscu – nawet takim, w którym byśmy się nie spodziewali. Tutaj przynajmniej w pewnym stopniu zaletą będzie to, gdy posiadamy małe mieszkanie z niewielką ilością rzeczy, jednak w rzeczywistości ma to małe znaczenie, bo i tak znalezienie urządzenia będzie niezwykle skomplikowane.

Czy warto kupić wykrywacz podsłuchów?

Czas na drugi ze sposobów, czyli skorzystanie z wykrywacza podsłuchów. Tutaj na samym początku warto powiedzieć sobie o tym, że cena będzie uzależniona od możliwości. Powinniśmy wiedzieć, że takie urządzenie powinno być wybierane w zależności od tego jaki typ podsłuchu chcemy wykryć. Jednak jest to trudne do wybrania, ponieważ raczej nie wiemy jaki podsłuch jest ukryty w naszym domu. Pierwszym z rodzajów wykrywaczy są te, które wykrywają tradycyjne, radiowe podsłuchy pracujące w konkretnym zakresie częstotliwości. Zatem powinno być to jedno z kryteriów przy wyborze wykrywacza. Warto decydować się na taki, który pracuje w szerokim zakresie częstotliwości, gdyż wtedy wzrasta nasza szansa na powodzenie. Wspomnijmy o tym, że przecież nie wszystkie podsłuchy działają na zasadzie sygnałów radiowych. Mogą być też takie, które wykorzystują łączność bezprzewodową. Kolejny typ podsłuchów to te, które podsłuchują linie telefoniczne. Tutaj, aby je wykryć będziemy potrzebowali wykrywacza, który pracuje przy pomocy fal elektromagnetycznych. Jeśli zamierzamy zakupić taki wykrywacz to najlepiej jest udać się do profesjonalnego sklepu detektywistycznego, gdyż tylko tam możemy otrzymać najwyższej jakości sprzęt co jest niezwykle istotne w kontekście wykrycia podsłuchu. Jeśli urządzenie jest dobrej jakości to jesteśmy nim w stanie nawet dokładnie zlokalizować miejsce podsłuchu, a taki jest właśnie nasz cel – zatem jak widać lepiej jest wybrać urządzenie do wykrywania wyższej jakości. Wiadomo, że raczej nie będzie ono należało do tych najtańszych, jednak dla bezpieczeństwa swojego i całej rodziny warto w nie zainwestować, aby zwiększyć szanse na wykrycie ewentualnego podsłuchu.

Profesjonalne wykrywanie podsłuchów

Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym sami to niestety nie pozostaje nam nic innego jak tylko skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Będzie to usługa znacznie droższa niż choćby zakup samego wykrywacza, jednak możemy być wtedy praktycznie pewni, że taki podsłuch zostanie odnaleziony, a my będziemy mogli żyć spokojnie.