+48 509 818 595 (24h/7)
Wykrywanie podsłuchów  +48 509 818 595 (24h/7)
podsłuch w samochodzie

Wykrywanie podsłuchów w samochodzie

W wielu przypadkach każdy z nas potrzebuje trochę prywatności. Jest to istotne, ponieważ nie wszyscy lubią być non stop w centrum uwagi. Wiele zależy od danej sytuacji, jednak czasami nawet nie świadomie przebywamy w miejscu, które tylko z pozoru daje nam prywatność. Takim przykładem może być sytuacja, gdy pracujemy dla kogoś i jeździmy firmowym samochodem. Na pierwszy rzut oka jest to dość ciekawa propozycja, bo przecież taki samochód nie jest nasz, więc zazwyczaj obchodzimy się z nim nieco inaczej. Jednak po pewnym upływie czasu mogą wyjść na wierch różne dziwne rzeczy.

Podsłuchiwanie pracowników w firmowych samochodach

Chyba jedną z najgorszych jest to, że w takim samochodzie założony jest podsłuch i w zasadzie jesteśmy non stop podsłuchiwani czy śledzeni. Jak się okazuje istnieje na to pewne rozwiązanie, a konkretniej chodzi o wykrywanie podsłuchu w samochodzie. W takiej sytuacji jest to jak najbardziej normalne, bo jak wiadomo nikt nie ma prawa nas podsłuchiwać tym bardziej bez naszej wiedzy i, jeśli nie wyraziliśmy na to zgody. Na początek warto wiedzieć, że powinna się tym zająć tylko profesjonalna firma. Da nam to pewność, że wszystko zostanie zrobione tak jak powinno być. Zapewne w wielu przypadkach może zdarzyć się tak, że zostanie wykryta jedynie tylko część takiego oprogramowania czy urządzeń, a przecież nie o to w tym chodzi. Aby operacja była skuteczna musi zostać wykryte wszystko bez wyjątku, np. podsłuch w telefonie czy też podsłuch w komputerze, dlatego właśnie warto postawić na ludzi, którzy znają się na swojej pracy. Często zdarza się tak, że podsłuchy w samochodzie są trudne do wykrycia, a co za tym idzie jest to w zasadzie kolejny dowód na to, że nie może się zająć tym byle kto, a najlepiej gdyby były to wykwalifikowane osoby, gdyż uzyskamy zdecydowanie lepsze efekty całej pracy.

Jakie urządzenia podsłuchowe są stosowane?

Może teraz warto powiedzieć sobie co nieco o tym jakie urządzenia mogą być stosowane w samochodach, aby nieco zwiększyć świadomość. Jednym z rodzajów urządzeń podsłuchowych montowanych w samochodach jest urządzenie z opcją nagrywania. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są niezwykle małe co ma raczej spore znaczenie, ponieważ w zasadzie trudno je zauważyć. Takie urządzenie da się umieścić praktycznie wszędzie. Chyba najczęściej można zlokalizować je w schowku czy kieszeni drzwi. W wielu przypadkach wkładane są do pendrive czy w maskotki, które w rzeczywistości pełnią funkcję zawieszek samochodowych. Wtedy właśnie takie urządzenie podsłuchowe jest niezauważalne.

Monitoring pojazdów GPS

Kolejny rodzaj, jeśli chodzi o podsłuch w samochodzie to pluskwy GPS. Według ekspertów jest to niezwykle szczególny podsłuch, gdyż nie chodzi w tym o to, aby śledzić czy podsłuchiwać dźwięk i obraz ofiary, a przede wszystkim miejsca i lokalizację, które odwiedzi dana osoba. Warto wiedzieć, że taka pluskwa może być zamontowana praktycznie w każdym miejscu w samochodzie i nie ma żadnych ograniczeń. Jednak wiele osób, które je montują myśli dość logicznie i decyduje się na ich montaż w obrębie podwozia samochodu, czyli w zasadzie miejscu, gdzie przeciętny kierowca zagląda raczej rzadko. Znajdziemy je także w komorach silnika czy nawet ukryte w apteczkach.

Inne urządzenia do podsłuchów

Trzeci rodzaj urządzeń, które służą za podsłuch w samochodach to pluskwy, które są w stanie przekazywać dźwięk jednak go nie nagrywają. Na początek trzeba sobie powiedzieć, że takie urządzenie ma dość ograniczone funkcje, jednak dla kogoś kto je montuje jest to ogromny plus, ponieważ wiąże się to z tym, że jest ono niewielkich rozmiarów przez co da się je umieścić praktycznie wszędzie. Najczęstsze miejsca, które wykorzystuje się do ich montażu to zagłówki, podsufitki czy przestrzeń pomiędzy fotelami. Czasami zdarza się tak, że montowane są na widoku, a potencjalna ofiara myśli sobie, że jest to autoalarm i niczego się nie domyśla.

Jak widać rodzajów urządzeń podsłuchowych na rynku jest wiele i nie są łatwe do wykrycia przez samą ofiarę, dlatego zawsze najlepiej jest zlecić taką operację firmie zajmującej się wykrywaniem podsłuchów.