+48 509 818 595 (24h/7)
Wykrywanie podsłuchów  +48 509 818 595 (24h/7)
wykrywania kamer i podsłuchów

Wykrywanie podsłuchów w telefonie

W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnego rodzaju rzeczy, których jeszcze jakiś czas temu nie było. Dzisiaj w zasadzie wszędzie możemy być kontrolowani i w wielu przypadkach tak właśnie jest. Wystarczy tylko spojrzeć na to, że jeśli wyszukujemy coś np. w telefonie, a następnie włączymy przeglądarkę na laptopie to w formie reklam wyskakują nam produkty, które wcześnie oglądaliśmy na naszym urządzeniu mobilnym. Czasami zdarza się tak, że w naszym telefonie ukryty jest podsłuch, a my o tym nie wiemy. Chyba nikt z nas nie chciałby być podsłuchiwany. Jak zatem wykryć podsłuch w telefonie? Nie jest to proste, a na wstępie warto powiedzieć o tym, że zdemaskowanie podsłuchu w telefonie jest niezwykle trudne i skomplikowane. Dlaczego?

Podsłuchy bez objawów

Jak się okazuje w zasadzie nie ma jednoznacznych objawów tego, że w naszym telefonie znajduje się podsłuch, dlatego w rzeczywistości nigdy nie będziemy mieć pewności. W wielu przypadkach jest tak, że pobieramy na nasz telefon jakieś aplikacje czy oprogramowanie i nie sprawdzamy jej pod kątem wirusów. Jednak nawet nie musimy specjalnie pobierać takiej aplikacji, bo wystarczy tylko otworzyć maila z wirusem czy po prostu wejść na niezabezpieczoną stronę. Jeśli zdarzy nam się taka sytuacja i nie jesteśmy tego świadomi to warto wiedzieć o tym, że podsłuchy są w stanie przechwytywać nasz rozmowy telefoniczne, wiadomości czy nawet sprawdzać i kontrolować naszą lokalizację. Wspomnijmy o tym, że w telefonie komórkowym nie będzie widać praktycznie żadnych objawów tego, że jest w nim podsłuch. Może po prostu się zawieszać co będzie wskazywało na klasyczną usterkę. W dodatku może też szybciej rozładowywać się bateria choć w rzeczywistości żaden z tych objawów nie jest regułą. Jak się okazuje da się w prosty sposób przynajmniej po części sprawdzić czy nie jesteśmy podsłuchiwani. Chodzi tutaj konkretnie o wpisanie dwóch numerów i sprawdzenie pewnych informacji. Jakie to numery?

Sprawdzanie podsłuchów przy pomocy numerów

Pierwszy z nich to ”*#21#”. Jego wpisanie pozwala nam na sprawdzenie tego czy poufne dane w naszego telefonu komórkowego takie jak rozmowy czy wiadomości sms są przekazywane na inne numery. Jeśli tak będzie to numer czy numery, na które takie informacje są przekazywane wyświetlą się na ekranie naszego telefonu. Drugi z numerów na sprawdzenie to: ”*#62#”. Ten z kolei pozwala nam na sprawdzenie tego gdzie w rzeczywistości przekazywane są połączenie kiedy nasz telefon jest wyłączony. Jeśli pojawi się numer poczty głosowej to znaczy, że wszystko jest w porządku. W przypadku, gdy na ekranie wyświetli się inny numer to powinno wzbudzić to nasze podejrzenia. Jeśli wpisanie tych numerów nic nie wykazuje, a my sami nadal nie jesteśmy spokojni to istnieje również możliwość pobrania specjalnych aplikacji. Jednak są one darmowe i ich możliwości raczej będą mocno ograniczone. Nawet, jeśli są one w stanie wykryć cokolwiek to warto wiedzieć, że raczej nie wykryją one bardziej zaawansowanych systemów czy programów szpiegowskich. Co robić w takiej sytuacji? Jak wykryć podsłuch? Wtedy w zasadzie nie pozostaje nam nic innego jak tylko oddanie naszego urządzenia do specjalistycznej firmy zajmującej się wykrywaniem podsłuchów i wszystkich podobnych rzeczy. Jeśli jednak nadal chcemy za wszelką cenę spróbować poradzić sobie sami to warto zakupić specjalny wykrywacz. Ważne jest, aby pracował on w jak najszerszym zakresie częstotliwości, ponieważ wzrośnie wtedy szansa na wykrycie podsłuchu w naszym telefonie. Wiele z takich wykrywaczy może wskazać nam nawet kamery czy lokalizatory.

Skuteczny sposób na wykrywanie podsłuchów w telefonie

Jak widać taki podsłuch w telefonie jest niesamowicie trudno wykryć i chyba najlepiej będzie zlecić to profesjonalnej firmie. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze to, że założyć nam mogą go nawet najbliższe nam osoby, np. partner w celu kontrolowania nas. Może to być również nasza konkurencja. Zawsze przed podjęciem jakichkolwiek kroków warto przynajmniej trochę zorientować się kogo moglibyśmy podejrzewać o taki krok i warto wtedy z taką osobą przeprowadzić rozmowę.