+48 509 818 595 (24h/7)
Wykrywanie podsłuchów  +48 509 818 595 (24h/7)
wykrywanie podsłuchów audyty bezpieczeństwa

Wykrywanie podsłuchów – jak to działa?

Jeszcze do niedawna wszelkiego rodzaju urządzenia szpiegujące i podsłuchy mogliśmy kojarzyć jedynie z filmów. Dziś w posiadanie tego rodzaju sprzętu może wejść każdy z nas. Ze względu na to, że urządzenia te są na wyciągnięcie ręki, wielu decyduje się na wykorzystanie ich w celu nielegalnego zdobycia informacji. Do firmy, która zajmuje się wykrywaniem podsłuchów, zgłaszają się zarówno osoby prywatne, jak i większe przedsiębiorstwa podejrzewające konkurencję o niestosowne zagrania. Dlaczego powierzenie zadania, jakim jest znalezienie podsłuchów w ręce profesjonalistów, jest najlepszym krokiem?

Wykrywanie podsłuchów – jaką rolę odgrywa sprzęt?

Z tego, że w Twoim biurze, domu czy samochodzie znajduje się sprzęt szpiegowski, możesz nie zdawać sobie sprawy nawet przez wiele miesięcy. W tym czasie osoby szpiegujące zdobywają informacje na temat Twojego życia osobistego i planów działania firmy. Urządzenia podsłuchowe mogą zostać ukryte niemal wszędzie. Wiele z nich przyjmuje postać akcesoriów biurowych, przez co wykrycie ich gołym okiem, bez znajomości sprzętu szpiegowskiego jest niemożliwe.

 

Aby wykryć urządzenia podsłuchujące, niezwykle ważne jest połączenie dwóch elementów – specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Ten pierwszy pozwala zlokalizować i zidentyfikować sprzęt szpiegujący ukryty w każdym zakamarku. Choć działanie urządzeń wykrywających podsłuchy jeszcze nigdy nie zawiodło, przyda się również doświadczone i wprawne oko pracownika firmy zajmującej się wykrywaniem podsłuchów. Dzięki zderzeniu się z wieloma sprawami wie on, w jakich miejscach urządzenia te są najczęściej ulokowane.

Wykrywanie podsłuchów – dla kogo?

Agencje detektywistyczne oferujące wykrywanie podsłuchów niezwykle często swoją pomoc oferują firmom, które podejrzewają swoją konkurencję o nieuczciwe zagrania. Wyciek danych dotyczących planów na najbliższe lata może dla wielu przedsiębiorstw oznaczać nawet bankructwo. Urządzenia podsłuchujące są wówczas bardzo często umieszczane w salach konferencyjnych, gdzie organizowane są rozmowy biznesowe mające największy wpływ na dalsze losy firmy. Jej zarząd może się zabezpieczyć, podejmując współpracę z agencją detektywistyczną, która odpowiednio zabezpieczy salę.

 

Każde działania mające na celu przeszukanie obiektu pod kątem urządzeń szpiegowskich kończą się sporządzeniem protokołu badań. Uwzględnia on nie tylko zlokalizowany sprzęt, ale wskazuje także na miejsca, które mogą być podatne na pewnego rodzaju luki. Firma zajmująca się wykrywaniem podsłuchów w raporcie uwzględnia więc także zalecenia dla swojego klienta.