+48 509 818 595 (24h/7)
Wykrywanie podsłuchów  +48 509 818 595 (24h/7)
aplikacje do wykrywania podsłuchów

Aplikacje do wykrywania podsłuchów

Aplikacje do wykrywania podsłuchów – przykłady i zastosowanie

Podsłuchy są coraz popularniejszą formą inwigilacji, nierzadko stosowaną nielegalnie. Na podsłuch możesz być narażony, jeżeli prowadzisz interesy, masz ambitny projekt naukowy lub problemy w relacjach z partnerką lub partnerem. Jak sprawdzić, czy w domu nie masz zainstalowanego podsłuchu? Oto nasze propozycje!

Wykrywanie podsłuchów to popularna forma zabezpieczenia przed ewentualną inwigilacją. Może mieć przeznaczenie zapobiegawcze (np. zabezpieczenie ważnego spotkania firmowego lub omawiania projektu patentowego) lub doraźne (podejrzenie podsłuchu w mieszkaniu lub biurze). Pamiętaj, że podsłuchy mogą mieć różna formę, stąd powinieneś dobrać do nich różną formę.

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

Czy aplikacje wystarczą?

Na rynku dostępne są aplikacje, które pozwalają wykryć podsłuch zainstalowany w telefonie użytkownika, lub w pobliżu. Wśród przykładowych możemy wymienić takie jak:

  • Bug Detector Scanner
  • Detectify – Detect Hidden Devices

Aplikacje te wykrywają podsłuchy GSM oraz zainstalowane w pobliżu dyktafony. Ich praca nie będzie gwarantować tego, że znajdziesz każdy podsłuch w Twoim otoczeniu. Działają trochę jak radar, który wskazuje natężenie fal i prowadzi Cię do potencjalnie podsłuchiwanego miejsca. Wiele aplikacji pozwala również na wykrywanie ukrytych kamer – obiektyw smartfonu skanuje pomieszczenie w celu wyszukiwania mikroobiektywów w zainstalowanych sprzętach.

W przypadku samego smartfonu, który może być inwigilowany, wykrywanie podsłuchu w telefonie dostępne jest przez specjalne kody (np. *#21#). Jeżeli, po wpisaniu kodu, na Twoim telefonie pojawi się informacja, że połączenie może być niebezpieczne to istnieje duże prawdopodobieństwo, że smartfon jest inwigilowany.

Zastosowanie aplikacji powinno mieć wyłącznie amatorską formę. Na własną rękę możesz zobaczyć, czy w Twoim otoczeniu mogą być ewentualne podsłuchy. Jeżeli chcesz profesjonalnie się zabezpieczyć, nie możesz polegać na takim oprogramowaniu. Lepiej zostawić to profesjonalnym urządzeniom antyszpiegowskim lub firmom, które od wielu lat zajmują się wykrywaniem podsłuchów i zainstalowanych, ukrytych kamer.

Profesjonalne wykrywanie – o co chodzi?

Są dwa sposoby profesjonalnego wykrywania urządzeń szpiegowskich. Pierwszy, to inwestycja w drogi sprzęt zabezpieczający. Najlepsze wykrywacze potrafią znaleźć nie tylko dyktafony czy podsłuchy GSM, ale również urządzenia radiowe (w tym kwarcowe). Pamiętaj jednak, że tego typu sprzęt jest bardzo drogi i trzeba umieć korzystać z jego możliwości. Oczywiście, możesz kupić również tańszy, amatorski sprzęt, ale nikt nie zagwarantuje Ci, że zadziała jak należy! Jeżeli nie potrzebujesz, więc codziennego skanowania, lepiej postawić na współpracę z profesjonalistami.

Usługa wykrywania to pełne zabezpieczenie przed podsłuchem. Jeżeli masz podejrzenia, że w Twoim otoczeniu (dom, biuro, garaż) może znajdować się urządzenie szpiegowskie, powinieneś sięgnąć po profesjonalną poradę. Doświadczeni pracownicy sprawdzą pomieszczenia, stosując najlepszą technologię antyszpiegowską oraz przeprowadzą z Tobą specjalny wywiad środowiskowy. Ten nakieruje śledczych na możliwie zastosowane urządzenia szpiegowskie. Doraźne przeprowadzenie takiej procedury zapewni Ci bezpieczne korzystanie z biura i mieszkania, bez obaw o utratę prywatności czy firmowych danych.